Primorje EB poraženo u Budvi u 2. kolu A2 regionalne vaterpolske lige

Na ishod ovih utakmica zasigurno je djelovao i akumulirani umor nakon nastupa na turniru u Marseilleu te činjenica da je Primorje od početka sezone lišeno nastupa svojeg prvog centra Paparića koji je zbog ozljede podvrgnut i operativnom zahvatu.

Budva – Premijerni nastupi u A2 regionalnoj ligi za vaterpoliste Primorja neće biti upamćeni po dobrome. Nakon uvodnog, domaćeg poraza protiv Radničkog, u sklopu 2. kola uslijedio je poraz na gostujućem terenu protiv Budve. Iako i jedna i druga momčad spadaju kao i Primorje u krug momčadi koje pretendiraju na ulazak u viši rang natjecanja, nitko nije baš očekivao da će bodovni saldo nakon prva dva kola iznositi 0.

Na ishod ovih utakmica zasigurno je djelovao i akumulirani umor nakon nastupa  na turniru u Marseilleu te činjenica da je Primorje od početka sezone lišeno nastupa svojeg prvog centra Paparića koji je zbog ozljede podvrgnut i operativnom zahvatu. Njegova zamjena na taj poziciji, Mislav Vrlić, nesmotrenim potezom i zarađenim isključenjem bez prava zamjene u utakmici protiv Radničkog također je oslabio svoju momčad budući da mu je izrečena zabrana igranja tako da u jučerašnjoj utakmici protiv Budve, Primorje praktički nije imalo niti jednog centra već je bilo prinuđeno na improvizaciju.

Na taj način vrlo je teško igrati što najbolje oslikava činjenica da su u prvoj četvrtini postigli samo jedan zgoditak, a primili četiri. U drugoj četvrtini pojačan je malo napadački ritam tako da se na poluvrijeme odlazi  s rezultatom 9:4 u korist Budve.

Do kraja utakmice  vaterpolisti Budve održavali su svoju prednost od visokih 5 pogodaka razlike te je konačni rezultat glasio 15:10. Činjenica pomanjkanja igrača u napadačkom dijelu igre ne abolira vaterpoliste Primorja od toga da su primili puno i previše zgoditaka, čak 15. To je vrlo bitan segment koji će se morati popraviti u idućim nastupima kako bi se priključili vrhu prvenstvene ljestvice i opravdali status jednog od kandidata za ulazak u viši rang natjecanja.  Priliku za to imati će već 27. listopada na bazenu na  Kantridi od 20 sati kada ugošćuju slovenski Kopar 1958 i kada definitivno svojom kvalitetom moraju popraviti gorak okus dvaju vezanih poraza.

2.kolo A2 regionalne lige: Budva-Primorje EB 15:10 (4:1, 5:3, 2:2, 4:4)