Primorje pobijedilo Solaris i napravilo prvi korak prema ulasku u europska natjecanja

Arhiva Torpedo media

Dobra igra zasjenjena je serijom od 0:4, koja se kompenzirala na kraju utakmice utrženom pobjedom. Nesumnjivo je da će uzvratni susret biti zanimljiv poput ovog jer se obje momčadi bore za utakmicu za peto mjesto i prolazak u Europu.

Rijeka – Primorje EB pobijedilo je ovog vikenda Solaris u neizvjesnoj utakmici na Bazenima Kantrida, ostvarivši tako važan prvi korak u polufinalnoj utakmici doigravanja za plasman od 5. do 8. mjesta. Ishod nije nevažan, jer 5. mjesto vodi u europska natjecanja.

Ušlo se čvrsto u ovaj dvoboj, a nakon serije šuteva bez pogotka s obje strane, Aksentijević zabija za 1:0. Neuspjela kontra Cara i Tkača dovodi loptu pred gol Čubranića koji brani udarac igrača Solarisa. Vremenski period bez realizacije s obje strane rezultira minutom odmora koju zove trener Hinić. Isključenje Putta koristi trener Kreković za svoju minutu odmora. Igrača više koristi Pelicarić za izjednačenje 1:1. Pitanje je li šut Rakovca završio u golu Šparade i nedosuđenih naizgled očitih dva metra kapetana Solarisa Vlahovića privodi četvrtinu u korist gostiju 1:2.

Početak druge četvrtine obilježio je krivi start u plivanju za loptu, sudac Matijević i bez plivanja daje loptu Solarisu za prvi napad. Isključenje dobiva Bušelić,a Putt zabija za izjednačenje 2:2.  Isključenje dobiva Tkač, a stativa spašava od ulaska lopte u Čubranićev gol. Čunko dobiva isključenje, a klupa Solarisa zove time-out.  Kreković dobiva isključenje, a Primorje zove time-out. Igrača više rješava Putt za novo vodstvo 3:2. Koprčina radi isključenje u našem napadu, a Blažić realizira za 4:2 dvije sekunde prije kraja druge četvrtine.

Gosti uzimaju i treću loptu, na početku treće četvrtine. Blažić dobiva isključenje, no riječki vaterpolisti uspijevaju se obraniti. Erak dobiva isključenje, a povratnik Aksentijević zabija za 5:2. Rakovac je skrivio peterac na Vlahoviću koji vraća Solaris na -2 i 5:3. Koprčina zabija za 5:4. Trener Hinić zove minutu odmora. Koprčina zabija i za izjednačenje 5:5. Putt dobiva isključenje, a trener Solarisa zove minutu odmora. Koprčina trećim golom za redom dovodi goste u vodstvo 5:6. Nadu za povratak u veće vodstvo donosi Bojan Car golom za 6:6. Rakovcu se sudi isključenje 20ak sekundi prije kraja četvrtine, a Štrkalj privodi četvrtinu u korist gostiju 6:7.

Posljednju prvu loptu na utakmici uspijevaju osvojiti Primorjaši. Solarisov Malenica dobiva isključenje, a Brubnjak realizira igrača više za 7:7. Nakon promašaja Putta, trener Solarisa zove time-out. Gužva pred golom Čubranića, stative i neizvjesnost obilježavaju dvije minute posljednje četvrtine. Rakovac uzima inicijativu i 1:13 prije kraja četvrtine dovodi Primorjaše u vodstvo 8:7. Brubnjakov šut odvodi loptu u korner što daje Primorjašima pravo na korištenje zadnjeg napada na utakmici. Trener Hinić zove minutu odmora. Ipak kapetan Solarisa uzima loptu iz ruku Aksentijevića. Sekunde su na našoj strani i utakmica se završava 8:7.

Zanimljivih sat vremena na Bazenima Kantrida donijelo je našim Primorjašima prednost od +1 ususret uzvratnom susretu na bazenu Solarisa iduću subotu. Dobra igra zasjenjena je serijom od 0:4, koja se kompenzirala na kraju utakmice utrženom pobjedom. Nesumnjivo je da će uzvratni susret biti zanimljiv poput ovog jer se obje momčadi bore za utakmicu za peto mjesto i prolazak u Europu. Pa neka bolji pobijedi!