Prva HNL – juniori: Rijeka – Gorica 2:2

Pogotke su za Rijeku postigli Bristrić i Babić.

Rijeka – Juniori Rijeke i Gorice podijeli su bodove (2:2) u utakmici 15. kola Prve HNL. U devedeset minuta utakmice na Rujevici obje ekipe prikazale su dopadljiv i zanimljiv nogomet koji je rezultirao čvrstom igrom i prilikama na obje strane. Rijeka je kvalitetnije otvorila utakmicu, ali nekoliko ubačaja pred vrata Gorice nisu donijeli rezultata. I onda je sijevnulo na drugoj strani, u sedmoj minuti Kulenović je ostao zaboravljen u kaznenom prostoru Rijeke, napadač Gorice zatresao je mrežu, ali gol je poništen zbog zaleđa. Dvije minute kasnije Simčić je pucao s poludistance, lopta je od bloka otišla u korner. Već u idućoj akciji Delibegović je lijepo ubacio, Gajzler se našao u prilici na drugoj vratnici, ali nije dobro pucao. Rijeka je nastavila pritiskati, nakon sjajnog prodora Brauta, uslijedio je udarac Valjana (10′) koji je otišao uz vratnicu. Samo minutu kasnije vratar Gorice Dalipagić nije dobro reagirao na jedan ubačaj, ali lopta je iznenadila Delibegovića koji nije uspio reagirati na najbolji način. I onda je uslijedilo malo zatišje kada su u pitanju prilike, u 24. minuti Delibegović je pucao s 18 metara, ali lopta je išla u ruke vratara. Rijeka je dobro stajala i onda su gosti poveli. Nakon jednog ubačaja Braut je napravio prekršaj nad Qunijem i sudac Tićak pokazao je na bijelu točku. Skrbin je pucao, Balent je pogodio stranu, ali lopta je prošla ispod ruke – 0:1. Gorica je bila u sjajnoj poziciji u 33. minuti, Kulenović je dobro ubacio, lopta je bila malo previsoka za Vujičića. Gosti su brzu kontru razvili i u 35. minuti, Vujičić je dugo vukao loptu i na kraju se odlučio za udarac koji je završio u rukama vratara Rijeke. Do kraja prvog dijela Rijeka je stvorila još jednu priliku, nakon nekoliko dodavanja Bristrić se je izborio za poziciju na 15 metara, ali udarac je otišao preko gola. Rijeka je drugi dio otvorila udarcem Ametija (47′), a četiri minute kasnije Bristrić nije uspio skrenuti jedan ubačaj, Matković je u gužvi uspio izbiti loptu. I Rijeka je onda stigla do gola. U 57. minuti, bijeli su kružili oko gola, Bristrić je naciljao i sjajno pogodio – 1:1. Bijeli su iskoristili trenutak i u 62. minuti stigli do vodstva. Nakon kornera, Babić je bio najspretniji i poentirao glavom – 2:1. Završnica je ponudila odličan nogomet s puno ritma. U 68. minuti Kulenović se našao u odličnoj poziciji, ali udarac je otišao pored gola. Veliku priliku gosti su imali u 72. minuti, ali obrana Rijeke blokirala je udarac, dok je u 77. Carl pucao preko gola. I zatim su uslijedili ključni trenuci utakmice. Bristrić je pobjegao obrani Gorice i odlično naciljao lobom, ali greda je spriječila da lopta završi u mreži. Na drugoj strani u 81. minuti Gorica je izvela slobodan udarac, Matković se najbolje snašao nakon ubačaja i poentirao – 2:2. Završnica je donijela još dvije prilike, Bristrićev udarac otišao je pored vratnice, a napadač Rijeke u 90. minuti nije najbolje zahvatio loptu nakon ubačaja Ametija iz kornera.