Prvog dana PH Primorjaši osvojili čak 5 prvih mjesta

Nakon završenog prvog dana natjecanja plivačice Primorja CO se u klupskoj konkurenciji nalaze se na prvom mjestu, dok plivači trenutačno drže treće mjesto.

Zagreb – Prvi dan Prvenstva Hrvatske u plivanju što se od 26. do 29 srpnja održava na bazenu Svetice obilježili su odlični rezultati plivača Primorje CO.

U disciplini 200m slobodno Ognjen Marić je rezultatom 1:50:08 postavio novi juniorski rekord Hrvatske te je time osvojio tri zlatne medalje – u seniorskoj, mlađe seniorskoj i juniorskoj konkurenciji.

Prvo mjesto i zlatnu medalju u disciplini 200m mješovito osvojila je Ana Matković. Ana je također bila dijelom zlatne mix štafete 4x100m za koju su još plivali Anja Juričić, Antonio Rajković, David Haring i Sara Knežević. U istoj su disciplini mlađi juniori Antonio Glavica, Tin Mirjanić, Anja Mikić i Tina Čudina doplivali do trećeg mjesta i brončane medalje.

Iznimno uspješan dan Primorjaša zaključila je mlada juniorka Eva Stanković osvojivši treće mjesto u disciplini 800m slobodno.