Regionalno PH u plivanju za mlađe kategorije – Primorje najuspješniji klub sa osvojenih 88 medalja

Mladi plivači Primorja na ovom su natjecanju bili najuspješniji osvojivši ukupno 88 medalja.

Rijeka – Ovoga vikenda na Bazenima Kantrida održano je Regionalno prvenstvo Hrvatske za dobne skupine, kadete, mlađe kadete i početnike. Mladi plivači Primorja na ovom su natjecanju bili najuspješniji osvojivši ukupno 88 medalja.

U konkurenciji kadeta Primorjaši su osvojili ukupno 26 medalja od čega 6 zlata, 11 srebra i 9 bronci a najuspješnija je bila Vjera Mikić s osvojena tri pojedinačna zlata na 100, 200 leđno i 100 slobodno te srebrima na 100 leptir i 200 mješovito.

U konkurenciji mlađih kadeta Primorjaši su ukupno osvojili 43 medalja od čega 12 zlata, 17 srebra i 14 bronci a najuspješnija je bila Klara Morić s 4 pojedinačne pobjede na 100 leptir, 100 prsno, 50 leptir i 50 prsno, te tri druga mjesta na 50 i 100 slobodno i 200 mješovito.

U najmlađoj početničkoj kategoriji Primorjaši su se 19 puta penjali na pobjedničko postolje i to 8 puta na najviše postolje, 4 puta na stepenicu niže a 7 puta na stepenicu trećeg mjesta. Najuspješnija je bila Petra Blažević s dvije pobjede u pojedinačnim utrkama na 50 leđno i 50 slobodno. Popis svih osvajača medalja i službene rezultate natjecanja možete vidjeti na linkovima ispod teksta.