Rijeka svladala Slaven Belupo, eurogol Matije Frigana

Frigan sjajnim eurogolom donio u konačnici pobjedu Rijeci!

Rijeka – Juniori Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 1:0 u utakmici 12. kola Prve HNL.

Igrala se 55. minuta kada je Matija Frigan krenuo s loptom prema golu Slavena i čeka ulazak suigrača na lijevom boku.

Na kraju je Frigan potegnuo i sjajnim eurogolom donio u konačnici pobjedu Rijeci!

Bio je to trenutak koji je odlučio utakmicu i svojevrsna nagrada za bijele koji su odlučnije ušli u nastavak utakmice.

Prvi dio ponudio je utakmicu bez previše prilika na obje strane, a najbolje prilike svele su se na pokušaje s poludistance.

U osmoj minuti Marijanovićev udarac glavom otišao je pored gola. Tri minute kasnije Harači se našao u odličnoj poziciji, ali njegov udarac obranio je Frigan.

Rijeka je uzvratila preko Simčića, ali njegov udarac s 18 metara prošao je pored vratnice.

U 32. minuti Perić je okušao udarac s 20 metara, a lopta je otišla preko gola.

Pet minuta kasnije, nakon jednog ubačaja, Ilinković je uspio doći do jedne lopte u kaznenom prostoru, ali njegov udarac je blokiran.

Rijeka je dobro krenula u nastavak, u 46. minuti, nakon akcije po lijevoj strani, lopta je došla do Valjana, ali njegov udarac iz dobre situacije, lopta je otišla preko gola.

Nakon vodstva Rijeke, bijeli su imali još jednu sjajnu priliku u 58. minuti.

Delibegović je lijepo ušao s lijeve strane u kazneni prostor, njegov prvi udarac obranio je vratar Domović. Delibegović je uspio doći do odbijene lopte, ali novi udarac blokirao je Štajerec.

Slaven je pritisnuo u završnici utakmice. U 72. minuti braniči Rijeke nisu uspjeli očistiti jednu loptu, ona je došla do Zupica koji je potegnuo, a Frigan odlično obranio.

Slaven je u završnici imao priliku u vidu slobodnog udaraca na 18 metara. Marijanović je pucao, ali “živi zid” sačuvao je vodstvo Rijeke.