Rijeka – Zagreb 3:1, juniori u pet minuta režirali preokret

Bijeli su do pobjede stigli preokretom u pet minuta, te su pokazali karakter mirno privevši susret kraju unatoč što su od 75. minute igrali s deset igrača nakon isključenja Zrilića.

Rijeka – Juniori Rijeke pobijedili su Zagreb 3:1 u utakmici devetog kola Prve HNL. U ogledu u kojem je Rijeka dominirala kroz utakmicu, bijeli su do pobjede stigli preokretom u pet minuta, te su pokazali karakter mirno privevši susret kraju unatoč što su od 75. minute igrali s deset igrača nakon isključenja Zrilića.

Rijeka u prvom poluvremenu i otvaranju nastavka nije uspjela naplatiti premoć, niz ubačaja i pokušaja nije donio željeni rezultat, udarci su uglavnom odlazili pored gola ili su završavali u gostujućem bloku.

Rijeka nije uspjela rano doći do željenog gola, što je otvorilo priliku Zagrebu koji je strpljivo čekao.

U 55. minuti Dodlek je ubacio, Malić je pucao, ali Šušak je obranio. Uslijedio je korner, riječka obrana je zaspala, ali propust je prošao nekažnjeno.

Ipak, bila je to najava onoga što je uslijedilo u kratkom periodu u kojem je Zagreb bio konkretniji suparnik na travnjaku.

U 59. minuti Tomašević je sjajno potegnuo s 25 metara, ali Šušak je efektnom paradom sačuvao mrežu. Ipak, vratar Rijeke samo je odgodio pogodak jer nakon kornera, Kovačić je ostao sam i poentirao – 0:1.

Izabranici Vjeke Miletića nisu posustali i nastavili su pritiskati naplativši svoj trud unutar pet minuta. U 69. minuti. Jelavić je ubacio, Morić okrznuo loptu, a Mitrović poentirao – 1:1.

Bio je to trenutak kojega je Rijeka čekala i koji je otvorio put prema pobjedi. Samo minutu kasnije Smolčić je odigrao sjajnu dugu loptu, Morić ostavio za Mitrovića koji je uputio dva udarca, ali oba puta vratar Ševerdija izašao je kao pobjednik.

Ipak, Riječani su nakon te akcije brzo izveli korner, obrana Zagreba je zaspala, a Omerović glavom poentirao – 2:1.

Preokret je bio potpun u 73. minuti kada je Matulja s 15 metara lijepim udarcem poentirao za 3:1.

Riječane nije obeshrabrila ni činjenica da su od 75. minute igrali s igračem manje nakon što je Zrilić nes(p)retno zaradio drugi žuti karton.

U završnici utakmice treba izdvojiti prekrasne škarice Matulje (80′), ali udarac je otišao iznad grede, te lijepu akciju (83′) po desnom boku kada je Ivančević dugom loptom izbacio Morića.

Napadač Rijeke ostao je sam pred vratarom ali pokušaj loba nije bio precizan.