Rukometaši Zameta upisali prve bodove ove sezone!

Zamet će iduće kolo ponovno igrati na svom parketu kada im u goste dolazi Varaždin 1930. Utakmica se igra u subotu, 17. listopada s početkom u 19 sati.

Rijeka – U vrlo napetoj utakmici između Zameta i Bjelovara, domaćini su se rezultatom 29:28 uspjeli izboriti za prva dva boda ove sezone. Pobjedu su upisali nakon neizvjesne i zahtjevne borbe na terenu, čemu najbolje svjedoči da je samo 15 sekundi prije kraja utakmice na semaforu stajao izjednačen rezultat.

U prvom poluvremenu domaćini su dominirali terenom, s dva uzastopna pogotka Grgurevića te jednim Starčevića i Ljevara bježe Bjelovaru na 5 golova razlike već u prvim minutama utakmice. Tempo su držali sve do 22. minute kada Bjelovar uspijeva po prvi puta izjednačiti rezultat. Ipak, na poluvremenu Zamet vodi s dva gola razlike i na odmor se ide rezultatom 15:13 u korist Zamećana.

U nastavak utakmice ponovno bolje ulazi Zamet koji bez prevelikih problema održava prednost od 3 pogotka. Kako se utakmica bližila 40. minuti gosti iz Bjelovara koriste nekoliko grešaka domaćina te u 41. minuti poravnavaju rezultat na 22:22. Od tog trenutka, gledali smo pravu dramu u Centru Zamet gdje su se do zadnje minute momčadi izmjenjivale u minimalnim prednostima, a rezultat je bio izjednačen čak sedam puta. U posljednju minutu Zamet ulazi s prednošću od jednog pogotka koja je stečena preko gola Renata Sulića, no 15-ak sekundi prije posljednjeg oglašavanja sirene Jurjević zabija za novo poravnanje gostiju. Strateg domaće momčadi Valter Matošević poziva timeout kako bi momčad pripremio za posljednji napad i pogodak koji bi značio ostanak 2 boda u Rijeci. Zamećani su uspjeli preko Nikole Njegovana u posljednjim sekundama postići pogodak, što je značilo veliko slavlje na terenu.

Kod domaćina valja istaknuti izvrsnog Martina Mozetiča koji je bio neumoljiv s desnog krila zabivši šest pogodaka, dok je njegov kolega Luka Grgurević s lijeve strane postigao pet, kao i Tin Tomljanović. Najbolji strijelac utakmice ipak dolazi iz redova Bjelovara. Tibor Jurjević postigao je čak 13 golova, dok je David Špiler postigao pet pogodaka.