Snježana Pejčić osvojila zlato na Svjetskom kupu i umalo srušila svjetski rekord

Snježana Pejčić / izvor RSS

Pejčić, koja je u eliminacijski dio natjecanja – gađanje u stojećem stavu – ušla kao najbolja iz prva dva dijela, odnosno gađanja iz klečećeg i ležećeg položaja – gotovo je oborila svjetski rekord, zaostavši svega 0,7 krugova iza rezultata koji je postavila Talijanka Petra Zublasnig.

Peking/Rijeka – Snježana Pejčić još je jednom dokazala da spada među najbolje svjetske strijelkinje – osvojila je zlatnu medalju u gađanju malokalibarskom puškom na Svjetskom kupu u Pekingu. U kategoriji 50 metara trostav Pejčić je ostvarila rezultat od 464 kruga u finalu, postavivši pritom i novi osobni rekord i za 4,5 krugova nadmašila drugoplasiranu Korejku Sang Hee Bae.

U kvalifikacijama, poredak je bio obrnut – Sang Hee Bae imala je najbolji rezultat sa 1178 krugova, dok je Pejčić s krugom manje bila drugoplasirana. Pejčić, koja je u eliminacijski dio natjecanja – gađanje u stojećem stavu – ušla kao najbolja iz prva dva dijela, odnosno gađanja iz klečećeg i ležećeg položaja – gotovo je oborila svjetski rekord, zaostavši svega 0,7 krugova iza rezultata koji je postavila Talijanka Petra Zublasnig.

Riječanki je ovo deveta pobjeda u natjecanjima za Svjetski kup, a treće mjesto osvojila je Norvežanka Jeanette Hegg Duestad.