Splitski Jadran prejak za vaterpoliste Primorja

Arhiva

Susret se prelomio u trećoj četvrtini koju su domaći vaterpolisti dobili rezultatom 5:1

Split – Vaterpolisti Primorja su u subotu u sklopu 12.kola PH gostovali na Poljudu gdje su odmjerili snage sa splitskim Jadranom. Domaći su vaterpolisti u utakmici za poredak od 1. do 6. mjesta PH slavili rezultatom 13:7 (4:2-1:2-5:1-3:2). Riječani su u prve dvije četvrtine držali domaće u kakvom takvom egalu, te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 5:4. U trećoj su četvrtini Jadranaši ubacili u višu brzinu i riješili utakmicu (5:1), dok su u posljednjoj četvrtini iskontrolirali rezultat i mirno priveli utakmicu kraju.

U redovima Jadrana istaknuo se Kragić s 4 postignuta gola, dok je kod Primorjaša najbolji strijelac bio Brubnjak, također s 4 gola.

Vaterpolisti Primorja s prvenstvom nastavljaju sljedećeg vikenda kada na Kantridu stiže momčad šibenskog Solarisa.