Stariji pioniri Rijeke slavili u Splitu, juniori remizirali protiv Hajduka

– Zadovoljan sam, dobra igra i na kraju dobar rezultat. Pokušavali su nas iznenaditi dugim loptama, ali svaki put smo dobro reagirali. Mi smo stvorili nekoliko lijepih šansi i na kraju zasluženo pobijedili, rekao je Fausto Budicin, trener pionira Rijeke.

Rijeka – Juniori Rijeke remizirali su protiv Hajduka (0:0) u utakmici 20. kola Prve HNL. U jadranskom derbiju prilika nije nedostajalo, ali nepreciznost i sjajne reakcije vratara najzaslužniji su za podjelu bodova.

U šestoj minuti Nejašmić je snažno potegnuo s ruba kaznenog, a Pandur je skrenuo udarac u korner. Rijeka je odgovorila u 13. minuti. Ristovski je spustio za Črnka, a vratar Ninčević je bio spreman.

Nekoliko minuta kasnije ponovo je uslijedila kombinacija Črnka i Ristovskog, ovog puta Ristovski je pucao. Isti igrač je u 18. minuti prihvatio ubačaj Štefulja, a pokušaj nogom otišao je iznad gola.

Hajduk je ponovo zaprijetio u 32. minuti. Bradarić je prošao po lijevom boku, a na ubačaju nikog nije bilo u sredini.

Pred kraj prvog dijela, Vuk se oslobodio na rubu kaznenog prostora i pucao preko gola. Hajduk je bolje ušao u drugo poluvrijeme. U 51. minuti Kreković je izašao sam pred Pandura, ali vratar Rijeke uspio je sačuvati mrežu.

Rijeka je zaprijetila u 62. minuti kada je Dukađin potegnuo s desne strane, ali nije bilo nepreciznosti.

U 79. minuti Krajina je pobjegao obrani i našao se jedan na jedan prilici ispred Pandura, ali vratar Rijeke još je jednom izašao kao pobjednik.

Pred kraj utakmice u prilici su se našli Bušnja i Vuk. Najprije je Bušnja u 83. minuti pucao u donji desni kut, a vratar Ninčević sjajno obranio i izbio loptu u korner.

Nekoliko minuta kasnije Vuk se oslobodio na rubu kaznenog prostora, a lopta je otišla malo iznad gola.

1. HNL juniori, 20. kolo
Rijeka – Hajduk 0:0
Stadion Igralište u kampu HNK Rijeka
Gledatelja 100
Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)
Žuti kartoni: Pintarić (Rijeka), Ševelj, Barišić, Bradarić, Šego (Hajduk).

Rijeka: Pandur, Štefulj, Čeliković, Vuk, Dukađin (od 85′ Kuqi), Jurešić, Črnko, Pintarić, Lepinjica, Svetić (od 63′ Bušnja), Ristovski.

Hajduk: Ninčević, Ševelj (od 46′ Budalić), Bradarić, Barišić, Radić, Nejašmić, Kreković (od 78′ Krajina), Bajić (od 46′ Skorup, od 74′ Rakić), Blagaić (od 61′ Kosić), Šego, Palaversa.

Pioniri Rijeke slavili su na gostovanju kod Splita 2:0 u utakmici 27. kola Prve HNL. Strijelci za pobjedu bili su Dominik Simčić i Matija Frigan.

Rijeka je bolje ušla u utakmicu i bolju igru naplatila u 16. minuti. Simčić je primio dubinsku loptu, izašao sam pred vratara i plasirao loptu u bliži kut za 1:0.

Pobjedu je potvrdio Matija Frigan u 50. minuti. Ivan Frigan lijepo je prošao po boku i ubacio, a Matija Frigan iz voleja smjestio loptu u malu mrežicu za 2:0.