Uspješan nastup Primorjaša na PH za kadete – Zdrilić zlatni i brončani, Chien zlatna

Najuspješniji su bili Nikola Zdrilić i Amber Lenac Chien koji su zajedno stali na zlatnu stepenicu postolja utrke 100 prsno. Nikoli je za pobjedu trebalo 1:13,09 dok je Amber svoje zlato zaslužila sa 1:18,12. Nikola je zlatu na 100 prsno pridodao i broncu na 200 prsno u vremenu 2:41,01.

Zagreb – U petak, 19. i subotu 21.7.2019. u Zagrebu je održano Prvenstvo Hrvatske za kadete na kojem je nastupilo 18 Primorjaša. Svoje utrke odradili su u konkurenciji 212 plivačica i plivača iz 30 hrvatskih klubova.

Nikola i Amber osvojili su i peta mjesta na 400 mješovito sa 5:09,94 odnosno 200 prsno sa 2:57,05. Peta je bila i ženska štafeta 4 x 100 mješovito (5:01,89) u sastavu Abramović, Lenac Chien, Mikić i Zekić. Šesta mjesta osvojili su Vjera Mikić na 100 slobodno (1:03,14) i 200 mješovito (2:34,83) te Nikola Zdrilić na 200 slobodno (2:09,18). Šeste su bile i štafete plivačica 4 x 100 slobodno Mikić, Lenac Chien, Abramović, Zekić u vremenu 4:28,78 i mix mješovito štafeta u sastavu Mikić, Lenac Chien, Srok i Zdrilić.

Sedmo mjesto zauzela je muška štafeta 4 x 100 slobodno (4:06,90) u sastavu Stipić, Zdrilić, Bobanović i Herceg dok je osmo mjesto u utrci 100 prsno zauzela jedna od najmlađih natjecateljica Klara Morić sa 1:24,62.

U ekipnom poretku plivačice i plivači Primorja CO zauzeli su ukupno 6. mjesto s 1143 boda. Boje Primorja na ovom su natjecanju branili: Anja Abramović, Amber Lenac Chien, Petra Mance, Vjera Mikić, Klara Morić, Dora Vuković i Emili Zekić te Mauro Bobanović, Filip Branković, Dominik Broznić, David Gošić, Luka Herceg, Romano Jović, Matko Krmpotić, Paolo Srok, Mateo Stipić, Nikola Zdrilić i Niko Žutelija. Zasluge za vrlo dobre rezultate također idu trenerima Davorki Tomljenović, Senki Vitezici i Vladi Petkoviću.