Adria Oil Škrljevo nadomak iznenađenja – Cibona ih u napetoj utakmici tijesnom pobjedom izbacila u četvrtfinalu Kupa

Arhiva Torpedo media

Iako je konačni rezultat bio 78:71, do samog finiša utakmice gosti iz Škrljeva odlično su se držali i činilo se da imaju ozbiljne šanse proći u poluzavršnicu Kupa Krešimira Ćosića.

Zagreb – Tri minute prije kraja četvrtfinalne utakmice Kupa Krešimira Ćosića činilo se da Adria Oil Škrljevo ima šanse proći u polufinale ovog košarkaškog natjecanja preko izrazito favorizirane Cibone. Tada je na semaforu stajao izjednačen rezultat – 67:67, a do tada su gosti iz Škrljeva u više navrata pokazali kako u Zagreb nisu stigli „prazne puške“, već da će zagrebačkom klubu pružiti itekako jak otpor.

Nakon brzog starta Cibone i vodstva od 4:0, gosti su stigli do izjednačenja od 10:10 u 7. minuti, no do kraja prve četvrtine Zagrepčani su se odvojili na +7, uz rezultat 23:16. Riječka ekipa „stisnula“ je početkom idućeg dijela i nakon igre „koš za koš“, prešli u vodstvo u 22. minuti, s rezultatom 38:39, koje su minutu kasnije i povećali na tri koša razlike.

Treća četvrtina ponovo je bila na strani „Cibosa“, koji su u jednom trenutku vodili sa šest koševa „fore“, no pred kraj utakmice Šrkljevčani su se opet vratili u vodstvo, kod rezultata 65:64. Ipak, u posljednje tri minute Cibona je jakim „presingom“ uspjela izboriti pobjedu uvjerljivim konačnim rezultatom 78:71.

Međutim, ekipa Adria Oil Škrljevo pokazala je kako je spremna za velike stvari i kako ni favoriti neće „mirno spavati“ u duelu s našim košarkašima.