Darko Velkovski u pobjedi Sjeverne Makedonije nad Njemačkom odigrao cijelu utakmicu

Strijelci za Makedoniju su bili Pandev (45′) i Elmas (85′) dok je za nijemce gol postigao Gundogan iz kaznenog udarca (63′)

Rijeka – Nogometaši Sjeverne Makedonije priredili su veliko iznenađenje svladavši na gostovanju Njemačku 2:1 u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Darko Velkovski, nogometaš Rijeke, odigrao je cijelu utakmicu za Sjevernu Makedoniju zaradivši pritom žuti karton. Velkovski je sjajno reagirao u 36. minuti kada je pravovremenom intervencijom spriječio siguran gol izbivši loptu ispred Goretzke koji je ostao sam pred golom.

Makedonija je povela golom Pandeva u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, dok je Njemačka izjednačila u 63. minuti s bijele točke. Alioski je srušio Sanea, a Gundogan je zabio za 1:1.

Ipak, Sjeverna Makedonija je do velike pobjede stigla u 85. minuti. Ademi je primio loptu u 16 metara i proigrao Elmasa koji je poentirao – 1:2.