FOTO/VIDEO Hrabra Rijeka pala nakon žestoke borbe: Napoli jedvice ‘iščupao’ pobjedu

Domaćini su odigrali izvrsnu utakmicu, imali jedno od najboljih otvaranja zadnjih godina, no nes(p)retno su ostali bez bodova!

Rijeka –  Sjajnu igru predstsavila je večeras Rijeka koja je na Rujevici u susretu 3. kola Europske lige dočekala favorizirani Napoli. No, kako je utakmica krenula, neupućeni gledatelj vjerojatno bi zaključio da su uloge obrnute. Domaćini su napadali, igrali otvoreno i hrabro, stvarali šanse i realizirali ih – u 13. minuti Robert Murić pogodio je za vodstvo 1:0. Da je bilo moguće, „eruptirale“ bi tribine, a ovako su navijači slavili u toplini svojih domova. Napoli je izjednačio krajem prvog dijela, praktički iz prve prilike na utakmici.

U drugom dijelu domaća ekipa malo je pala, pokazao se zamor, a Napoli je pojačao agresivnost i počeo stvarati šanse pred vratima Nevistića. No, vratar „bijelih“ bio je suvremen u svom prostoru, a niti Rijeka nije bila bez prilika. U 49. minuti Yateke je prošao po desnoj strani, pronašao Menala na rubu kaznenog prostora. Menalo je sjajno naciljao, ali vratnica je spasila goste!

Ipak, u 63. minuti jedan igrač Rijeke upisao se u strijelce, no nažalost na krivoj strani. Napoli je poveo autogolom domaćeg braniča, praktički iz ničega. Nakon ubačaja s lijeve strane, Filipa Brauta je pogodila lopta i nes(p)retno se odbila u mrežu.

Pala je tada motivacija domaćina, a gosti su nastavili „stiskati“ i do kraja utakmice stvorili još nekoliko izglednih šansi.