Mlađe kategorije HNK Rijeka – Pobjeda kadeta i poraz pionira u dvostrukom srazu s vršnjacima Cibalije

Kadeti Rijeke su vrlo dobrom igrom savladali vinkovčane rezultatom 3:0, dok su pioniri u napetoj i izjednačenoj utakmici izgubili rezultatom 1:2

Rijeka – Kadeti i pioniri Rijeke jučer su u sklopu svojih HNL prvenstava ugostili vršnjake vinkovačke Cibalije. Kadeti Rijeke su vrlo dobrom igrom savladali vinkovčane rezultatom 3:0, dok su pioniri u napetoj i izjednačenoj utakmici izgubili rezultatom 1:2.

Kadeti Rijeke pobijedili su Cibaliju 3:0 u utakmici 17. kola Prve HNL. Bijeli su, po teškim vremenskim uvjetima, odigrali odličnu utakmicu i stigli do zaslužene pobjede. Rijeka je povela u 29. minuti. Bodetić je izveo slobodan udarac, lopta je okrznula živi zid, promijenila smjer i prevarila vratara Cibalije – 1:0. Ubrzo je Cibalia imala priliku, ali udarac Kurteša išao je u ruke Frigana, dok je pokušaj Gajzlera glavom na drugoj strani otišao pored gola. Rijeka je drugi gol postigla u 58. minuti. Lopta je došla do Frigana koji je lakoćom iz blizine zakucao u mrežu – 2:0. U 64. minuti Cibalia je povukla kontru, Dragun je odigrao za Ferbežara koji je pucao s deset metara, ali je vratnica spasila Rijeku. Rijeka je pobjedu potvrdila u 77. minuti kada je Bodetić iz prve sa 16 metara sjajnim udarcem pogodio suprotan kut – 3:0. U samoj završnici utakmice Rijeka je imala još jednu priliku, ali Traub je, nakon asistancije Frigana, promašio prazan gol.

Stariji pioniri Rijeke poraženi su od Cibalije 1:2 u utakmici 17. kola Prve HNL. Cibalia je tako stigla do svoje četvrte pobjede u prvenstvu, a ključni trenutak dogodio se u trenucima kada je izgledalo da bi Rijeka mogla stići do drugog gola i upisati pobjedu. Naime, u 60. minuti, vratar Rijeke Lovro Mišković, nije dobro reagirao na jednu dugu loptu, Janković je bio najbrži i poentirao za 1:2 i pobjedu Cibalije. Gosti su na otvaranju utakmice bili bolji suparnik, u 20. minuti Cibalia je kružila oko kaznenog prostora Rijeke, Knezović je primio loptu na 12 metara i pogodio prizemnim udarcem – 0:1. Rijeka je izjednačila u 28. minuti. Momčilovski je ubacio iz kornera, Šuke je bio najviši i poentirao udarcem glavom – 1:1. Cibalia je prijetila i u 33. minuti, Knezović je lijepo pucao, ali Mišković se protegnuo i odličnom reakcijom sačuvao mrežu. Rijeka je bolje krenula u drugi dio. Dvije dobre prilike propustili su realizirati Momčilovski i Šerifović, a blizu gola Rijeka je bila u 48. minuti. Pučić je izveo slobodan udarac, a lopta je “očešala” stativu. U tom trenutku činilo se da bi Rijeka mogla okruniti svoju premoć, ali na kraju su gosti uspjeli doći do tri boda.

U sljedećem, 18. kolu HNL-a kadeti i pioniri Rijeke ove će subote gostovati u Gradskom vrtu gdje će snage odmjeriti s vršnjacima Osijeka.