PH: Primorjaši uvjerljivo slavili u Zagrebu

Primorjaše sada očekuje uzvratna utakmica protiv Medveščaka u subotu na Kantridi u kojoj im preostaje rutinirano privesti kraju započeto u Zagrebu i potvrditi nastup u nadmetanju za 5.mjesto protiv boljeg iz ogleda šibenskog Solarisa i splitskog POŠK-a.

Zagreb – Vaterpolisti Primorja EB u prvoj utakmici razigravanja za poredak od 5. do 8. mjesta u Prvenstvu Hrvatske na zagrebačkim Sveticama dominantno su preplivali zagrebački Medveščak konačnim uvjerljivim rezultatom od 15:6. U susretu dviju momčadi koje će se od iduće sezone susretati u A2 regionalnoj ligi nakon pada Primorja u niži rang od početka pa do kraja utakmice postojala je samo riječka momčad. Na poluvremenu je rezultat bio visokih 8:4 u korist Primorja, a razlika u kvaliteti je kontinuirano dolazila do vidjela tako da se u posljednju četvrtinu ušlo s visokih 11:5. U vrlo dobrom i efikasnom nastupu ponajviše su se istaknuli trostruki strijelci Paparić, Radulović i Wallace te golman Čubranić s  13 obrana. Dobra vijest za trenera Hinića je povratak Mislava Vrlića poslije višemjesečne stanke zbog pretrpljenog loma noge koji se odmah upisao u listu strijelaca. Primorjaše sada očekuje uzvratna utakmica protiv Medveščaka u subotu na Kantridi u kojoj im preostaje rutinirano privesti kraju započeto u Zagrebu i potvrditi nastup u nadmetanju za 5.mjesto protiv boljeg iz ogleda šibenskog Solarisa i splitskog POŠK-a.

1. utakmica poluzavršnica 5-8 mjesto PH
    Medveščak-Primorje EB 6:15 (2:5, 2:3, 1:3, 1:4)