Povratak pobjedama uz majstoriju Weitzera: Orijent 1919 nadigrao HAŠK

Ivor Weitzer, kojemu su specijalnost atraktivni pogoci iz slobodnih udaraca, postigao je pravo remek djelo kada je u 54. minuti s nekih 35 metara pogodio iz slobodnog udarca ukoso slijeva tako da gostujući golman nije imao šanse obraniti svoj gol.

Rijeka – Nakon 3 kola bez pobjede, nogometaši Orijenta na standardno odlično popunjenoj Krimeji u sklopu 13. kola 3. HNL pobijedili su HAŠK, također momčad iz gornjeg dijela ligaške ljestvice.

Od početka je bila vidljiva ustrajnost i odlučnost domaćih nogometaša za postizanjem pozitivnog rezultata te nakon nekoliko poluprilika i opasnih situacija, u 31. minuti Gerc je sam krenuo prema vrataru gostiju, Vinković je s leđa zaustavio napadača Orijenta prekršajem za najstrožu kaznu kojeg je Gerc sam i realizirao za Orijentovo vodstvo.

Iako su gostujući nogometaši ušli angažiranije u nastavak susreta u tome ih je definitivno omeo potez utakmice o kojem će se dugo pričati. Ivor Weitzer, kojemu su specijalnost atraktivni pogoci iz slobodnih udaraca, postigao je pravo remek djelo kada je u 54. minuti s nekih 35 metara pogodio iz slobodnog udarca ukoso slijeva tako da gostujući golman nije imao šanse obraniti svoj gol.

Tim pogotkom podignuo je još više intenzitet igre svoje momčadi tako da već 2 minute nakon na semaforu svijetli visokih 3-0. Monjac prolazi po desnom boku te na drugoj stativi pronalazi Iličića koji uklizavanjem postiže pogodak.

Nakon toga dolazi do opuštanja u domaćim redovima i fizičkog pada što je i jasno s obzirom na vrlo visok intenzitet koji su pružili da bi došli do vodstva tako da se gosti do kraja utakmice ne predaju. U 79. minuti Popović je matiran za 3-1. Nakon toga imali su gostujući nogometaši još nekoliko odličnih izlazaka pred Popovića koji svojim intervencijama brani svoju mrežu za na kraju uvjerljivu pobjedu.