VIDEO Juniori Rijeke pobijedili su Osijek – Črnko dvostruki strijelac

Igrala se 84. minuta kada je Črnko postavio konačan rezultat i osigurao sva tri boda. Bušnja se izborio za loptu u kaznenom prostoru Osijeka koja je došla do Črnka, a ovaj s  deset metara pogodio u naciljao u suprotnu stranu neobranjivo za 3:2 i veliku radost Riječana.

Rijeka – Juniori Rijeke pobijedili su Osijek 3:2 u zaostaloj utakmici 15. kola Prve HNL. Derbi kola odlučili su dvostruki strijelac Emanuel Črnko i Milan Ristovski. Juniori Rijeke ovom su pobjedom preskočili Osijek na prvenstvenoj ljestvici.

Isti igrač doveo je Rijeku u vodstvo u 27. minuti. Štefulj je sjajno ubacio, a Črnko milimetarski točno udarcem glavom, uz pomoć vratnice, svladao vratara Osijek za 1:0.

Na 2:0 povisio je Ristovski u 36. minuti. Liber je odlično ubacio u peterac, a Ristovski u padu glavom u pogodio donji lijevi kut.

Nogometaši Rijeke dobru priliku su propustili u 31. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta najprije glavom pucao Čeliković.

Njegov pokušaj obranio je Barešić, da bi u nastavku Ristovski glavom pucao malo pokraj gola.

Nekoliko minuta kasnije Osijek je odgovorio preko Durdova. Iskoristio je grešku obrane i neometano pucao s ruba šesnaesterca, ali Pandur je bio spreman.

Osijek se vratio u igru u 38. minuti. Bliznac se oslobodio čuvara, ušao u kazneni prostor, a udarac je skrenuo Liber u korner. U nastavku je Durdov prenio loptu na drugu vratnicu gdje je glavom u gol pospremio Bubalo za 2:1. Osijek je bio blizu drugog pogotka u sudačkoj nadoknadi. Durdov je nakon ubačaja iz kuta pucao glavom i pogodio vratnicu. Lopta se odbila do Šutala čiji je pokušaj obranio Pandur.

Rezultat je mirovao do 73. minute kada je Caimacov s osamnaest metara pospremio loptu u rašlje za 2:2.

1. HNL juniori, 15. kolo
    Rijeka – Osijek 3:2
    Stadion Robert Komen
    Gledatelja 50
    Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)
    Strijelci: 1:0 Črnko (27′), 2:0 Ristovski (37′), 2:1 Bubalo (39′), 2:2 Caimacov (73′), 3:2 Črnko (84′)
    Žuti kartoni: Ristovski, Bušnja (Rijeka), Magdić, Sušić, Soldić, Caimacov (Osijek).

Rijeka: Pandur, Čeliković, Štefulj, Vuk, Dukađin (od 46′ Bušnja), Jurešić, Črnko (od 90′ Bošnjaković), Liber, Lepinjica, Svetić (od 75′ Mulac), Ristovski (od 65′ Kuqi).

Osijek: Barešić, Benić (od 66′ Pavičić), Soldić, Šutalo, Lišnić, Magdić, Bubalo, Mišković (od 46′ Caimacov), Durdov, Blizanc, Sušić (od 83′ Vojnović).