Županijskim zdravstvenim ustanovama raspoređeno 24.196.751 kuna

Pročelnica UO za kulturu, sport i tehničku kulturu Sonja Šišić izvijestila je o  uspješnom dovršetku projekta „CLAUSTRA+“ čija je provedba započela  2017. godine. Radi se o projektu kroz koji se promovirala kulturna i prirodna baština PGŽ, odnosno kasno rimski obrambeni sustav koji se nalazi na području  naše županije, a proteže se skroz do Slovenije.

Rijeka – Zamjenik župana Petar Mamula na današnjoj redovnoj konferenciji za novinare pozvao je građane da poštuju novu odluku nacionalnog Stožera CZ o uvođenju nužnih  epidemioloških mjera za područje PGŽ koja stupa na snagu današnjim danom.  Mjere propisuju broj okupljenih u otvorenim i zatvorenim prostorima, kao i prilikom raznih događaja.

Mamula je izvijestio i o izmjenama i dopunama popisa prioriteta za raspored dodijeljenih sredstava za decentralizirane  funkcije između zdravstvenih ustanova PGŽ u 2020. godini. Na godišnjoj razini po  toj osnovi županijskim zdravstvenim ustanovama raspoređen je iznos od  24.196.751 kuna. Domu zdravlja PGŽ raspoređen je iznos od 3.400.000,00 kuna,  Thalassotherapiji Crikvenica iznos od 2.958.333 kuna, Thalassotherapiji Opatija iznos od 1.630.000 kuna, Psihijatrijskoj bolnici Rab 4.890.858 kuna, Lječilištu Veli Lošinj 6.542.800 kuna, Zavodu za hitnu medicinu PGŽ 2.074.760 kuna i Nastavnom zavodu za javno zdravstvo PGŽ 2.700.000 kuna.

Pročelnica UO za kulturu, sport i tehničku kulturu Sonja Šišić izvijestila je o  uspješnom dovršetku projekta „CLAUSTRA+“ čija je provedba započela  2017. godine. Radi se o projektu kroz koji se promovirala kulturna i prirodna baština PGŽ, odnosno kasno rimski obrambeni sustav koji se nalazi na području  naše županije, a proteže se skroz do Slovenije. U projektu ukupne vrijednosti 1,7  milijuna eura, a kojeg je PGŽ provodila u partnerstvu sa Slovenijom, županijski  udio je 260.000 eura iskorištenih za istraživanje, revitalizaciju i turističku  valorizaciju starih rimskih bedema.

– Kroz projekt smo radili razne promotivne aktivnosti, postavljena su dva arheostereoskopa s 3D slikama kasnoantičkih  barijera na Tarsatičkom principiju i Grobniku, izrađena je peterojezična mobilna  aplikacija za pametne telefone te koncept interpretacijskog centra u Klani koji bi  govorio o tom vrijednom kulturnom spomeniku rekla je Šišić te dodala kako su u  projektu sudjelovali i Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja, Prirodoslovni  muzej i TZ Kvarnera.