Juniori Rijeke pobijedili su Istru 1961 – Pintarić potvrdio pobjedu u nadoknadi

Rijeka je tako osvojila tri boda nakon velike borbe u ogledu kojega su riječki nogometaši mogli, i trebali, puno lakše riješiti u svoju korist.

Pula – Juniori Rijeke pobijedili su Istru 1961 4:2 na gostovanju u utakmici 14. kola Prve HNL. Igrala se četvrta minuta sudačke nadoknade, Istra je krenula u maksimalan rizik da bi pokušala izboriti barem bod.

Rijeka je izvela jednu brzu kontru, Bušnja je gurnuo u prostor Pintarića, kojega braniči Istre više nisu mogli stići i nogometaš Rijeke mirno je poentirao za potvrdu pobjede – 2:4.

Rijeka je tako osvojila tri boda nakon velike borbe u ogledu kojega su riječki nogometaši mogli, i trebali, puno lakše riješiti u svoju korist. Sve se zakompliciralo u trenucima kada je Rijeka pritiskala i tražila četvrti pogodak kod vodstva 3:1. Riječka obrana neobjašnjivo je zaspala u 54. minuti nakon jedne izgubljene lopte u veznom redu, Blašković se lako riješio pratnje, krenuo je sam prema golu i zaobišao Pandura. Nogometaš Istre je pucao i pogodio Čelikovića u ruku na gol crti, a onda pospremio loptu u mrežu. Sudac Vidulin zaustavio je igru i pokazao na bijelu točku, te isključio Čelikovića. Vratar Orbanić preuzeo je odgovornost i poentirao – 2:3.

Istra je tada preuzela inicijativu, uz puno opasnih ubačaja, Rijeka je morala opasno živjeti. U 72. minuti Blašković se ponovo sjurio u kazneni prostor, ali Pandur je bio siguran. Istra je ubrzo imala i slobodan udarac na 20 metara, ali pokušaj Uroševića zaustavio je Pandur. Na drugoj strani Bušnje nije iskoristio odličnu priliku (73′), dok Pintarić nije dobro odigrao zadnje dodavanje u kontri (82′) što je rezultiralo udarcem Vuka koji nije ugrozio vrata Istre. I onda je u sudačkoj nadoknadi stigla najveća prilika Istre, Blašković je nakon ubačaja pucao glavom, ali Pandur je sjajno reagirao.

Istra je bila konkretnija na otvaranju. U četvrtoj minuti Blašković je primio loptu na lijevoj strani, izborio se za poziciju na 18 metara, ali udarac nije bio precizan. Gol je stigao u 12. minuti. Riječka obrana zaspala je na tren, Šverko je lijepo gurnuo loptu u prostor za Trešnjića koji je poentirao – 1:0. Riječki nogometaši nisu dopustili da ih primljeni pogodak obeshrabri. Pritisak je polako rastao, a kulminirao je u 15. minuti. Ivan Lepinjica pucao je s 18 metra, lopta se u visokom luku odbila od braniča Istre. Vratar Orbanić pokušao je paradom spriječiti gol, a lopta se, na nesreću domaćina, od grede odbila na glavu Milana Ristovskog kojem je preostalo samo gurnuti loptu u mrežu – 1:1.

Bio je to neophodan impuls za Riječane koji su još jače pritisnuli. Lepinjica je okušao udarac i u 20. minuti, ali ovoga puta nije bilo preciznosti. Ipak, na novi gol nije trebalo dugo čekati. Ristovski je povukao akciju, lopta je došla do Dukađina na desnom boku koji je odlično ubacio, a Črnko se naklonio i poentirao glavom – 1:2. Tu nije bio kraj pogocima u prvom dijelu. Štefulj je lijepo izbacio Dukađina čiji je udarac obranio vratar Orbanić. Dukađin je uspio odigrati do Ristovskog čiji je udarac blokiran, ali lopta se odbila prema golu.

Vratar Orbanić bio je blizu da spasi pogodak, ali lopta je ipak prešla gol crtu – 1:3.

1. HNL juniori, 14. kolo
Istra 1961 – Rijeka 2:4
Stadion NK Veli Vrh
Gledatelja 70
Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)
Strijelci: 1:0 Trešnjić (12′), 1:1 Ristovski (15′), 1:2 Črnko (22′), 1:3 Ristovski (34′), 2:3 Orbanić (55′-11m), 2:4 Pintarić (90′)
Žuti kartoni: Orbanić, Trešnjić, Šverko (Istra 1961), Pintarić, Štefulj, Smolčić (Rijeka).
Crveni karton: Čeliković (54′) (Rijeka).

Istra 1961: Orbanić, Matković, Blašković, Trešnjić, Urošević, Golja, Ramadani, Burić, Rosić (od 46′ Ereiz), Šverko, Bajrami (od 28′ Balija).

Rijeka: Pandur, Štefulj, Čeliković, Vuk, Dukađin (od 66′ Bušnja), Jurešić (od 74′ Bukvić), Črnko (od 90′ Bošnjaković), Pintarić, Smolčić, Lepinjica (od 80′ Svetić), Ristovski (od 55′ Mulac).